Шампионът Маями Хийт спечели безпроблемно едва деветата си победа в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада този сезон като се наложи с 22 точки разлика над гостуващия състав на Торонто Раптърс.

„Горещите” спечелиха мача с 99:77 (24:23; 34:15; 17:22; 24:17) пред погледа на близо 20 хиляди свои привърженици в не безизвестната „Американ еърлайнс арина”.

Въпреки равностойното начало на срещата, решаваща за успеха на Маями се оказа втората част, в която момчетата на наставника Пат Райли , подкрепяни от пейката и от контузените Шакил О’Нийл и Гари Пейтън, се представиха изключително силно в защита и взеха солидна преднина на почивката.

До края на срещата преимуществото в играта се сменяше неколкократно, но в крайна сметка Маями си осигури безпроблемно победата.

Феноменален мач за „горещите” направи гардът Дуейн Уейд, който освен, че реализира цели 37 точки за тима си, помогна и с 4 борби и 5 асистенции.

По 12 точки за Хийт отбелязаха Джейм Поузи и Алонзо Морнинг, а за „динозаврите” най-силно се представи Антъни Паркър, записвайки 18 точки в актива си, както и 1 борба и 2 асистенции.

Въпреки едва деветия успех за шампиона от началото на сезона, „горещите” заемат втората временна позиция в не особено силната Югоизточна дивизия на Източната конференция в НБА.

За Торонто пък днешната загуба бе четвърти пореден неуспех и съвсем логично Раптърс записа 14-то си поражение, което отрежда на тима 3-та позиция в Атлантическата дивизия на Изток.