В среща от редовния сезон в НБА Маями Хийт надделя трудно над гостуващия Детройт с 85:82.

В герой за домакините се превърна Шакил О, Нийл, който наниза 31 точки. Освен с този точков актив лидерът на Маями спечели 15 борби.

Детройт се върна в двубоя след като губеше в определен период от срещата с 28:50. В третата и четвъртата част Детройт упражни натиск, но силите не стигнаха до обрат.

Стигна се до разлика от едва две точки - 82:80, когато Шакил О, Нийл реализира за да изведе отбора си напред. Последваха още няколко успешни атаки и на двата отбора за да се фиксира  и финалното 85:82 за Шакил и компания.

Детройт се опита в последните 20 секунди да вкара от тройката, на опита се провали и срещата беше загубена.