Баскетболистите на Маями спечелиха първата среща от финалната серия на Източната конференция на НБА. Те се наложиха с 91:86 като гости на Детройт.

Двете големи звезди на Хийт си разделиха по едно полувреме. През първата част могъщият център Шакил О'Нийл мачкаше съперниците и отбеляза 12 от 14-те си точки тогава. Гардът Дуейн Уейд пък се развихри през второто полувреме. Той завърши с общо 25 точки.

Антоан Уокър добави 17 точки за успеха на тима от Флорида, а ветеранът Гари Пейтън се отчете с 14 точки.

Мачът бе решен в средата на последната четвърт, когато Маями направи 20:5 и общият резултат в мача стана 75:65.

За домакините от Пистънс Ричард Хамилтън записа 22 точки. Чонси Билъп добави 19, но реализира само 6 от 19 стрелбите си от игра, като си позволи да профука шест от осемте си опита за три точки.