Маями Хийт спечели срещу Индиана Пейсърс със 114:96 като гост третия мач от финалната серия в Източната конференция в НБА. С това резултатът стана 2:1 победи в полза на шампионите.

Решителна за успеха на гостите се оказа играта на звездната им тройка ЛеБрон Джеймс, Дуейн Уейд и Крис Бош. Джеймс се реабилитира за двете си грешки в края на мач номер 2, които струваха победата на шампионите, с 22 точки 4 борби и 3 асистенции. Джеймс излезе на нетипичната за него позиция на центъра в този мач, като това изненада съперника. Дуейн Уейд, който получи разрешение да играе часове преди мача, след като се очакваше дали ще бъде наказан за неспорстменски фаул от предишната среща, реализира 18 точки, към които добави 8 асистенции и 4 борби. Крис Бош се отчете с 15 точки и 3 борби, а петимата титуляри на Маями се записаха с двуцифрен актив.

За разлика от нервния втори мач в серията, този път играчите на Маями излязоха крайно концентрирани и записаха най-малко грешки за полувреме в историята на НБА – само 5 до почивката. Джеймс не направи нито една в мача.

Дейвид Уест бе лидер за Индиана с 21 точки и 10 борби, Рой Хибърт добави 20 точки и 17 борби, Пол Джордж завърши с 13 точки и 8 асистенции.