Баскетболистите на Маями върнаха нещата в изходни позиции, след като победиха с 98:74 гостуващия Далас и изравниха резултата във финала на НБА на 2-2.

Магическият гард на "горещите" Дуейн Уейд наниза 36 точки, часове след като свали превръзката от контузеното си коляно. Голямото момче Шакил О'Нийл се отчете със 17 точки и 13 спечелени борби под кошовете.

"Ето това е серия - възторгна се Уейд след мача във Флорида. - Губехме с 0-2, но се върнахме в борбата. Няма да се отпуснем, настроени сме, че се играе до три победи и следващата среща е решителна". Дуейн бе героят и на предния мач, когато вкара 42 точки.

Трагичен мач за Маверикс направи звездата Дирк Новицки. Той вкара едва две от 14-те си стрелби за две точки, което е най-слабият му резултат за сезона. Германското крило завърши с 16 точки, защото отбеляза 11 наказателни удари. Най-резултатен за тексаския тим беше Джейсън Тери със 17 точки.

Маями доминираше през целия мач. Последната четвърт започна при резултат 78:67 за Дуейн, Шак и компания. Само в заключителната част резултатът беше 20:7. Късмет на отбора донесе отново Анна Курникова, която подкрепяше Хийт в компанията на Енрике Иглесиас.

Петата среща отново ще бъде във Флорида на 18 юни.