Маями Хийт победи Оклахома Сити със 100:96 като гост и изравни резултата на 1:1 във финалния плейоф за титлата в Националната баскетболна асоциация. Началото бе ужасяващо за домакините. Те пропуснаха 10 от първите си 11 стрелби и Маями дръпна с 18:2 след спокойна и рационална игра. През целия мач след това баскетболистите на Маями успяваха да поддържат този аванс. Полувремето завърши при резултат 51:34. Опитите на Оклахома да направят серия през третата част също претърпяха неуспех.

Едва в последната част ситуацията се промени и домакините влязоха в ритъм. Подкрепяни от феновете си те започнаха да топят аванса на съперника.
Разликата падна до 4 точки в средата на периода и надеждата за "гръмотевиците" се върна. Играта продължи кош за кош. 12 секунди преди сирената резултатът беше 96:98. Тогава обаче съдиите дадоха рамо на Маями. При изстрел на Кевин Дюрант в близост до крайната линия не беше отсъден фаул на Леброн Джеймс. Дюрант пропусна, а ЛеБрон веднага бе фаулиран и не сгреши от линията, за да направи разликата 4 точки - 100:96.

Леброн Джеймс бе най-резултатен за "горещите" с 32 точки, а Дуейн Уейд добави 24 за успеха. Крис Бош се отличи с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 15 борби при завръщането си в титулярния състав на Маями. За домакините Дюрант се отчете с 32, Уестбрук добави 27, но реализира само 10 от 26 изстрела. Джеймс Хардън вкара 21.

Сега предстоят три мача в Маями, първият от тях в неделя, където домакините ще се опитат да сложат край на спора.