Лос Анджелис Лейкърс не остави шансове на Маями Хийт в дебютния мач от финалната серия за титлата след 98:116 (28:31, 20:34, 19:28, 31:23).

ЛеБрон Джеймс и компания изпитаха проблеми със съперника си единствено през първата четвърт, но след това бяха безупречни в стрелбата и защитата си и направиха поредната крачка към 17-и трофей във витрината си.

Снимка 498588

Източник: Twitter

Антъни Дейвис бе основната причина за победата на Лейкърс със своите 34 точки, 9 борби, 5 асистенции и 3 чадъра.

ЛеБрон Джеймс остана на асистенция от "трипъл-дабъл" - 25 пункта, 13 овладени топки и 9 завършващи подавания, Кентейвиъс Колдуел Поуп добави 13 точки, Дани Грийн вкара 11, а Алекс Карузо бе полезен с 10 пункта от пейката.

Снимка 498587

За Хийт Джими Бътлър отбеляза 23 точки и взе 5 борби, Кендрик Нън се включи по чудесен начин след излизането на Драгич и вкара 18 точки за 20 минути.

Тайлър Хиро реализира 14 пункта, но при 6/18 стрелба от полето, а Джей Краудър добави 12 точки на сметката на отбора си.