Отборът на Лос Анджелис Клипърс поведе с 2:0 победи срещу Мемфис Гризлис в първия кръг от плейофите в Западната конференция. В изключително драматичен мач той успя да изтръгне победата с 93:91 с кош в последната атака на звездата на домакините Крис Пол.

Пол вкара най-много точки за домакините – 24, а другата звезда на Клипърс Блейк Грифин записа 21 точки. За гостите най-много точки отбеляза Майк Конли - 28.

В другият мач на вечерта, в Източната конференция, Чикаго Булс победиха като гост Бруклин Нетс с 90:82, с което изравниха серията на 1:1 победи.

Победата за „Чикаго” беше плод на отборната игра и по-точно на здравата защита в третата и четвъртата четвърт. Всъщност „биковете” позволиха на домакините си да вкарат само 11 точки през третата четвърт.

За победителите най-резултатен беше Луол Денг със 17 точки, а центърът Йоаким Ноа направи дабъл-дабъл – 11 точки и 10 борби. За Нетс най-резултатен беше центърът Брук Лопес с 21 точки, 5 борби и 3 чадъра.