Вицешампионът в НБА Лос Анджелис Лейкърс започна тазгодишните плейофи с победа над Юта Джаз. Тимът на Фил Джексън се наложи със 113-100, като през по-голямата част от срещата водеше с 10 и повече точки. Много силен мач за "Езерняците" направи гарда Тревър Ариза, който подобри своя личен рекорд от реализирани точки в плейофите. Ариза наниза 21 точки за успеха.

Най-резултатен за победителите беше суперзвездата на калифорнийците Коби Брайънт, който реализира 24 точки, Пaу Гасол добави 20 точки, а Ламар Одъм се отличи с 13 за успеха.

Карлос Буузър наниза с 27 точки и овладя 9 борби, Дерън Уилямс отбеляза 16 точки, а Пол Милсап добави 15 при поражението на Юта.

Лейкърс пое иницитивата още в самото начало на двубоя, като след 12 минути тимът на Фил Джексън водеше с 11 точки за 30-19. Доминацията на "Езерняците" бе пълна през втората четвърт, когато те дръпнаха с 22 точки за крайното 62-40 на полувремето. Лейкърс регистрира 76% процента успеваемост в стрелбата през първата половина на двубоя, но в началото на третата четвърт Юта направи серия от 9-0. Кош на Джерън Колинс, 9 минути преди края частта направи резултата 49-62 за домакините. Силите на "Джазмените" обаче стигнаха дотук. В оставащото време възпитаниците на Джери Слоун така и не успяха да осъществят обрат и в крайна сметка загубиха със 100-113.

Мач номер 2 от серията е във вторник срещу сряда българско време от 05,30 часа отново в Лос Анджелис. Лейкърс водят с 1-0 победи, като серията се играе до 4 успеха от 7 мача.