Шампионът в НБА Лос Анжелис Лейкърс продължава победния си ход от началото на сезона. "Езерняците" се наложиха у дома над Мемфис Гризлийс със 124-105 точки.

Нов страхотен мач за Лейкърс изигра Пау Гасол, който завърши с 21 точки и 13 борби в персоналния двубой срещу брат си Марк, който играе за Мемфис. Това бе поредният силен мач на Пау, който спечели наградата за най-добър играч на първата седмица от сезона в НБА.

"Винаги е много забавно, когато се изправя срещу бившия ми отбор и срешу брат ми", коментира Пау. "По принцип избягваме да говори преди и след мач, защото знаем, че един от нас няма да е доволен", разкри от своя страна Марк гасол.

Звездата на домакините Кобе Брайънт завърши с 23 точки, реализирани преди почивката. В тима на Мемфис с 30 точки се отличи Руди Гай.

Четвърта победа за сезона постигна и звездният тим на Маями Хийт. Във Флорида "горещите" разгромиха със 129-97 Минесота Мимбъруулв. Новото попълнение на Маями ЛеБрон Джеймс завърши с 20 точки и 12 асистенции. Дуейн Уейд добави още 26 точки за триумфа на домакините.

Резултати от изиграните тази нощ срещи:

Кливланд Кавалиърс - Атланта Хоукс 88:100 (27:40 20:19 26:15 15:26)
Вашингтон Уизардс - Филаделфия Севънти-сиксърс 116:115 (27:28 23:20 22:18 34:40)
Дтройт Пистънс – Бостън Селтикс 86:109 (26:31 18:26 24:31 18:21)
Маями Хийт – Минесота Тимбъруулвс 129:97 (33:27 36:26 29:17 31:27)
Милуоки Бъкс - Портланд Трейл Блейзърс 76:90 (27:21 18:26 17:26 14:17)
Лос Анджелис Лейкърс – Мемфис Гризлийс 124:105 (34:23 39:23 24:30 27:29)