Отборът на ЛеБрон Джеймс победи със 170:150 (40:39, 60:41, 46:45, 24:25) тима на Кевин Дюрант в 70-ото издание на "Мача на звездите" в НБА. Зрелището се игра тази нощ в Атланта.

Гръцкото крило на Милуоки Бъкс Янис Адетокумбо от тима на ЛеБрон Джеймс беше най-резултатен в мача с 35 точки. Той беше избран и за най-полезен играч в срещата.

"Просто се забавлявам. Понякога, когато се забавлявате и не мислите за резултата, просто оставяте инстинктите ви да надделеят", каза гръцката звезда.

Леброн Джеймс не показа милост към Кливланд Кавалиърс

Важен успех за ЛА Лейкърс

Стеф Къри добави 28 точки, а Деймиън Лилард от Портланд записа 32.

За тима на Дюрант Кайри Ървинг от Бруклин се отличи с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 12 асистенции, а Брадли Бийл от Вашингтон реализира 26 точки.

Кевин Дюрант (Бруклин) пропусна двубоя заради контузия, а ЛеБрон Джеймс (Лос Анджелис Лейкърс) вкара само 4 точки.

Джеймс прекара по-голямата част от мача на пейката. Той игра по-малко от 13 минути и не се завърна на игрището през второто полувреме. Вместо това хапна лека закуска на пейката.

ЛеБрон Джеймс е Спортист на годината

В анкетата на Асошиейтед Прес

"Мисля, че той има бъдеще като генерален директор. ЛеБрон винаги е прав", каза Лилард.

Преди мача се проведоха различните конкурси. Победител в стрелбата от тройката стана Стеф Къри, в конкурса за умения - Домантас Сабонис от Индиана, който победи Никола Вучевич от Орландо.

Номер 1 при забивките е Анфърни Саймънс от Портланд, който почти целуна ринга в последната си забивка.

71-ото издание на спектакъла ще се проведе на 20 февруари 2022 година в Кливланд.