Денвър Нъгетс посрещна треньора си Джордж Карл, който беше в болнични, с победа. Тимът от Колорадо би с 97:87 Вашингтон, а наставникът им пропусна мачовете в последните три седмици заради терапия срещу раково образование.

Кармело Антъни вкара 29 точки и спечели 12 борби за успеха на тима, който печели седма победа в последните си осем мача. В началото на четвъртата част домакините имаха аванс едва от две точки, но спечелиха частта с убедителното 32:24, което оформи и крайната разлика от 10 точки. Джей Ар Смит вкара 13 от 17-те си точки в последната четвърт и помогна за утвърждаването на успеха.

За гостите от Вашингтон Андрей Бланш завърши мача с 23 точки и 8 борби. Вашингтон се надяваха на победа, след като имаха аванс на полувремето от 45:39, но силната трета част на домакините обърна развоя.

ЛеБрон Джеймс записа трипъл-дабъл за успеха на Кливланд със 113:101 над Детройт. Джеймс завърши с 29 точки, 12 борби и 12 асистенции, което е негов четвърти трипъл-дабъл за сезона. В последните си 11 мача Кавалиърс имат едва една загуба, която те претърпяха преди десет дни.

За домакините, които регистрираха трето поредно поражение и общо 8-о от 10 мача насам, Ричард Хамилтън вкара 24 точки. Най-резултатната среща от началото на сезона в Лигата изиграха Финикс и Минесота, като домакините взеха мача със 152:114.

Горските вълци от Минесота падат в 10-и пореден мач, а също така и това е тяхната 16-а загуба в последните 17 срещи. Лу Амундсон вкара 20 точки за домакините и беше най-резултатният им играч, а тимът заложи в по-голямата част от срещата на резервите си.

Осем техни баскетболисти иначе записаха дабъл-дабъл. Лейкърс постигна 50-ата си победа през сезона, след като се наложи със 106:99 над Сакраменто Кингс като гост. Кобе Брайънт вкара 30 точки, а Пау Гасол завърши с 28 и 11 борби. Лейкърс води в класирането на Западната конференция с 50 победи и 18 поражения, пред Денвър и Далас, които ще се борят за 2-ото място преди плейофите на Запад.

Индиана попречи на Шарлот Бобкетс да изравни клубния си рекорд от седем поредни победи и го победи на собствен терен с 99:94. Дани Грейнджър вкара 24 точки за Пейсърс, които са твърдо последни в Централната дивизия. Трой Мърфи завърши с 16 точки и 13 борби, а Майк Дънлийви добави 15 точки. Индиана има 14 поражения в последните си 17 мача.

Сан Антонио Спърс остава на 2-о място в Тихоокеанската дивизия с баланс 61,5 %, след като надви Маями Хийт с 88:76 като гост. Ману Джинобили заби 22 точки за успеха, а Джордж Хил- 16.

Домакините от Сан Антонио поведоха с 25 точки разлика в третата част и дадоха шанс на млади играчи и резерви да се доказват. Дуейн Уейд наниза 28 точки за Маями, които пък регистрираха първата си домакинска загула от седем мача насам.