Лос Анджелис Лейкърс постигна втора поредна победа в Националната баскетболна асоциация, след като надви Сан Антонио Спърс със 143:138 в интересен двубой от редовния сезон на шампионата.

В "AT&T Center" двата отбора дадоха всичко от себе си и зарадваха публиката с резултатен мач, който бе и изключително равностоен. Разликата на полувремето бе едва 2 точки (70:68 в полза на Лейкърс).

В последните две части "езерняците" успяха да удържат аванса си и дори да надградят леко над него, като в последната четвърт те не се огънаха под финалния щурм на Спърс и така успяха да победят този съперник за втори път в рамките на два дни, след като във вчерашната нощ надвиха "шпорите" със 105:94.

Както и тогава, така и сега, с основна заслуга за успеха на калифорнийци бе ЛеБрон Джеймс. Краля направи великолепен мач и за 35 минути на паркета заби 39 точки. Той обаче не спря само с това и към тях добави 11 борби и 3 асистенции, записвайки дабъл-дабъл.

От другата страна Келдън Джонсън изигра силен мач с 26 точки, 10 борби и 3 асистенции, но те не бяха достатъчни за тима му да стигне до успеха. След този двубой Лейкърс има баланс от 7 победи и 11 загуби на 13-ото място в Западната конференция, докато Спърс е с една позиция назад с баланс от 6:15.