Вицешампионът на НБА Лос Анджелис Лейкърс си върна домакинското предимство в полуфиналната серия на Запад, след като късно снощи победи като гост Хюстън Рокетс със 108-94. Суперзвездата на "Езерняците" Коби Брайънт наниза 33 точки за успеха на тима от Калифорния.

"Правя това, което мога най-добре. С играта си предизвиквам противника да вземе някакви мерки срещу мен. Като отбор обаче отдавна сме се абстрахирали от това. Дали ще бъда агресивен зависи изцяло от мен", заяви Брайънт след двубоя.

Ламар Одъм добави 16 точки и 13 борби, а резервата Джордан Фармър се отличи с 12 точки и 7 асистенции за успеха. Фармър замести в срещата наказания Дерек Фишър.

Един от лидерите на Хюстън Рон Артест бе изгонен във втори пореден мач. Този път крилото на "Ракетите'" отнесе второ техническо за нарушение срещу испанския национал Пау Гасол. Играчът на Рокетс напусна терена чак в последната минута на двубоя, завършвайки с 25 точки.

Яо Минг добави 19 точки и овладя 14 борби, а Луис Скола и Вон Уейфър реализираха по 10 точки при поражението на Хюстън Рокетс.

"Не играхме на необходимото ниво за мач от плейофите, докато те успяха", заяви крилото на Хюстън Шейн Батиър, на когото се падна тежката задача да пази Коби Брайънт през по-голямата част от времето в първите 3 мача от серията. "Нищо в нашата игра не вървеше."