Отборът на Кливлънд Кавалиерс постигна втора разгромна победа над Торонто Раптърс във финалната серия в Източната конференция на НБА. И при втория си домакински мач той не остави съмнение в превъзходството си и се наложи със 108:89 и поведе с 2:0 в серията.

"Каалерите" поведоха в резултата от самото начало на срещата и завършиха полувремето с 14 точки аванс. До края на мача те продължиха да развиват успеха си, за да се поздравят с нова убедителна победа.

Невероятен мач направи лидерът на Кливланд ЛеБрон Джеймс. За 15-и път в кариерата си той постигна трипъл-дабъл в плейофите - 23 точки, 11 борби и 11 асистенции. С това 31-годишният американец се нареди на второ място във вечната класация на НБА, като е изпреварван само от Меджик Джонсън, който 30 пъти е постигал трипъл-дабъл. Най-резултатен в срещата беше Кайри Ървинг с 26 точки. В отбора на Торонто отново над всички беше ДеМар ДеРозан с 22 точки.

Играта на Торонто е белязана от психическо и физическо изтощение. Те още не могат да се съвземат емоционално от драматичното  класиране за първи път в историята на клуба на финал в Източната конференция. За 33 дни те изиграха 16 мача, а лидерите на отбора Кайл Лоури и ДеМар ДеРозан прекараха двамата средно по 78 минути на паркета на мач.