Втора домакинска загуба претърпя Кливланд Кавалиърс в последния си мач от редовния сезон, след като отстъпи със 110-111 на Филаделфия след продължение.

Кавалиърс, които отдавна си бяха осигурили първото място на Изток, дадоха почивка в този мач на своите суперзвезди ЛеБрон Джеймс и Мо Уилямс. Така те не успяха да изравнят рекорда на Бостън Селтикс от 40 победи и 1 загуба в домакинствата от сезон 1985/1986. Филаделфия пък завърши на 6-о място в конференцията и с тази победа прекъсна серията си от шест поредни поражения. 30 точки за Фили наниза Андре Милър. Въпреки поражението, Кливланд завърши сезона с 66 победи, което е рекорд за сезона в Лигата.

На Запад Сан Антонио остана на 3-о място и ще играе със сериозния отбор на Далас в 1-ия кръг на плейофите, но "шпорите" се поздравиха с титлата в Югозападната дивизия. В последната си среща те се справиха с Ню Орлийнс Хорнетс, побеждавайки със 105-98 след продължение, а конкурентът им Хюстън падна като гост с 84-95 от Далас. Майкъл Финли вкара тройка със сирената за Спърс в края на редовното време, а Тим Дънкан беше водещата им фигура през цялото време на срещата. Гостите от Ню Орлийнс поведе с пет точки 47,6 секунди преди края на редовното време, но играчите на Байрън Скот пропуснаха три наказателни удара.

След това играчите на Сан Антонио реализираха на контраатака, а при пресечена топка Финли изравни със сирената. Резервата Еди Хаус вкара пет тройки за Бостън при успеха на шампионите над Вашингтон със 115-107, въпреки че трима от основните им играчи получиха почивка. За гостите Карън Бътлър вкара рекордните за сезона 39 точки, но това се оказа недостатъчно. Еди Хаус пък завърши мача с 20 за Селтикс. Травис Аутлоу вкара 21 точки за Портланд, който надви Денвър със 104-76 и си гарантира предимство при домакинствата в плейофите. Трейл Блейзърс посреща Хюстън Рокетс. Ветеранът Чонси Билъпс вкара 13 точки за гостите от Денвър.