Кливланд Кавалиърс си гарантира първото място в Източната конференция, след като спечели като гост над Филаделфия 76 със 102-92. ЛеБрон Джеймс вкара 27 точки и направи 10 асистенции, а Уоли Сърбиак добави рекордните за него за сезона 18 точки.  Кливланд държат и домакинския рекорд този сезон с 38 победи и 1 загуба, а за Филаделфия това е четвърто поредно поражение, след като тимът си осигури класиране за плейофите.

В Бостън шампионите от Селтикс ще трябва да задържат 2-ото място на Изток, въпреки че се наложиха със 105-98 над Маями. Пол Пиърс вкара 28 точки за победителите, 21 във второто полувреме, както и три точни изпълнения от наказателната линия в заключителните минути. Маями изравни до 95-95 две минути преди края, но след това домакините вкараха осем безответни точки и си гарантираха победата.

Това е шеста пореден усех за състава на Док Ривърс и общо 60-а за годината. Три мача преди края на редовния сезон Селтикс все още могат да се окажат и трети, в случай, че Орландо спечели мачовете си до края. Кевин Гарнет отново не игра за Бостън, като това е 19-и пропуснат мач от началото на сезона.

В Мемфис местният тим прекъсна поредицата си от 10 поредни загуби и в мач без значение се наложи над Финикс със 106-89. "Слънцата" са на 2-о място в Тихоокеанската дивизия с положителен баланс от 43-36, което обаче на Запад се оказа недостатъчно за участие в плейофите. Руди Гей и Оу Джей Мейо вкараха по 20 точки за успеха на Мемфис.