Джеймс Хиксън и Антъни Паркър нанизаха общо 20 точки в решителната трета четвъртина за победа на Кливланд със 104:79 срещу Детройт в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Успехът ознаменува първата спечелена серия в редовния сезон за Кавалиърс срещу Пистънс от 30 години насам. Кливланд поддържаше двуцифрена преднина през по-голямата част от мача, въпреки че Детройт се доближи на осем точки само 10 минути преди края на третата част.

Тогава обаче Хиксън и Паркър поеха нещата в свои ръце и вкараха 16 от следващите 19 точки за отбора си, който не допусна кош цели пет минути. Хиксън завърши мача с 13 точки и осем борби, Паркър - с 11 точки, а звездата на победителите ЛеБрон Джеймс, който остана на пейката в последната четвъртина, записа 15 точки и седем асистенции. Джейсън Максил бе най-резултатен за отбора на Детройт, след като вкара 16 точки до последната сирената. Марвин Уилямс завърши с 26 точки и други трима баскетболисти записаха по 20 или повече за победа на Атланта над Сан Антонио със 119:114 след продължение, с което Хоукс спечелиха място в плейофите на НБА.

Страхотен кош на Джо Джонсън 1:21 минути преди края на добавената част даде преднина на Атланта от две точки, която не бе заличена в следващата атака на Спърс след грешна стрелба от зоната за три точки на Мат Бонер. При последвалото разиграване Ал Хорфърд реши всичко с точна стрелба само 35 секунди преди края.

Хорфърд завърши мача с 22 точки и 18 борби, докато Джонсън записа 20 точки и 13 асистенции за Хоукс, които прекъснаха серия от седем поредни загуби срещу Сан Антонио. За Спърс най-резултатен бе Ману Джинобли с 38 точки, а втори бе Тим Дънкън с 29 точки и 13 борби.