Баскетболистите на Лос Анжелис Клипърс разбиха като гости Финикс със 122:97 и изравниха плейофната серия в Западната конференция на НБА на 1-1 победи.

Елтън Бранд записа 27 точки и 10 борби под кошовете за калифорнийския отбор. 36-годишният Сам Касел и Кътино Мобли добавиха по 23 точки за успеха на Клипърс. Ключът към победата бе изключителната игра в защита на момчетата на Майк Дънливи. Те овладяха 57 борби срещу 26 на Сънс.

"Имахме очевидно превъзходство тази вечер, крайно време беше да изригнем", каза след мача Дънливи.

В друг плейофен четвъртфинал Маями се разправи с гостите от Ню Джърси със 111:89 и също изравни серията на 1-1.

Великолепният Дуейн Уейд наниза 17 точки само през първата четвърт на двубоя. Това доведе до зашеметяващия резултат 25:4 за Хийт след едва шест минути игра. Уейд завърши с общо 31 точки.

Могъщият централен нападател Шакил О'Нийл добави 21 точки за второто най-тежко поражение на Нетс в плейофи.

"Изиграхме най-добрата си първа четвърт през сезона и това реши всичко", не скри радостта си наставникът на Маями Пат Райли.