Звездата на Бруклин Нетс Кевин Дюрант наниза 51 точки за успеха на своя тим над Детройт Пистънс със 116:104 като гост в мач от редовния сезон на НБА.

В Детройт гостите дръпнаха още в първата част с 13 точки, но баскетболистите на Детройт обърнах и в средата на втората четвъртина вече имаха аванс от четири точки. След равностойна трета част Дюрант изведе своите до успех в заключителната четвъртина.

Крилото на Нетс завърши с 51 точки (51,6 процента успеваемост на стрелбата), 7 борби, 9 асистенции и два чадъра. Това е седми мач в кариерата на Дюрант с 50 и повече точки, както и най-резултатен мач за даден баскетболист от началото на сезона.

"Знаех, че ще трябва да поема по-голямата тежест от атаката днес", сподели след двубоя Дюрант, визирайки липсата на Джеймс Хардън, който получи почивка, пише БГНЕС. Пати Милс добави 18 точки за успеха, а ЛаМаркъс Олдридж се отчете с 15. За Детройт Кейд Кънингам вкара 26 точки и добави 8 борби и 6 асистенции, а Франк Джаксън наниза 25 точки от пейката.

След този успех Бруклин остава начело на Изток с 19 победи и 8 загуби, докато Детройт е на дъното в същата конференция с баланс 4:22.