Джери Стекхаус отбеляза 23 точки за 20-ата победа от 21 мача на Далас Маверикс - този път над шампионите от Маями с 99:93. Стекхаус, който отново навлиза във форма, след като изкълчи глезена си миналия месец, вкара 16 от 23-те си точки в последната четвърт, а звездата на Далас Дирк Новицки добави 22.

За Маями, който игра без Шакил О'Нийл в 34-ти пореден мач, най-резултатен бе Дуейн Уейд с 31 точки, въпреки че получи контузия на левия глезен през първата четвърт. Това бе първи мач между двата отбора от финалните серии миналата година, спечелени драматично от "горещите" с 4:2.

В друг мач от тази нощ Финикс победи Минесота със 130:102 като домакин и постигна 13-та поредна победа. "Слънцата" водеха през целия мач и не дадоха нито за минута инициативата на съперника. Студамайер бе най-резултатен за домакините с 25 точки, а кандидатът за MVP за редовния сезон Стив Наш добави 16, както и 11 асистенции.