Мемфис Гризлис се класира за полуфиналите на Западната конференция, след като надви Минесота Тимбъруулвс със 114:106 като гост в мач номер 6 от серията между двата тима от първи кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация (НБА).

"Гризлитата" преодоляха двуцифрено изоставане в заключителната четвърт за трети път в серията, след като губеха със 74:84 преди старта на последните 12 минути. Най-резултатни за победителите бяха Дилън Брукс и Дезмънд Бейн, които реализираха по 23 точки за успеха. Трима играчи се отчетоха с дабъл-дабъл - Джарен Джаксън-младши завърши с 18 пункта и 14 борби, Джа Морант приключи със 17 точки и 11 асистенции, а Брандън Кларк със 17 пункта и 11 борби от пейката.

Антъни Едуардс бе над всички за "вълците" с 30 точки, Джейдън МакДаниелс добави 24 от пейката, а Карл Антъни-Таунс завърши с дабъл-дабъл - 18 пункта и 10 борби, но Минесота са аут в първи кръг на плейофите. От своя страна, Мемфис ще играе с Голдън Стейт Уориърс в полуфиналите на Запад, а победителят ще се изправи срещу един измежду Финикс Сънс или Далас Маверикс във финала на конференцията.

На Изток полуфиналите противопоставят Маями Хийт - Филаделфия 76-ърс и Бостън Селтикс - Милуоки Бъкс.