Кевин Гарнет записа 32 точки и 14 борби за победата на Минесота Тимбъруувс над Шарлот Бобкетс със 102:96 в среща от НБА.

Мачът се игра със старата кожена топка, която бе върната в употреба с началото на новата година, след като някои от звездите в НБА изразиха недоволство от качеството на новата топка, направена от изкуствена материя.

Кевин Гарнет бе един от най-яростните противници на новата топка и срещу Шарлот се видя, че се чувства много по-комфортно със старото кожено кълбо. Гарнет вкара 12 от 18 опита, а 13 от 32-те си точки реализира в четвъртата част.

Отличната игра на Гарнет в последната четвърт помогна на Минесота да навакса пасив от 12 точки и да спечели мача.

Рики Дейвис добави 25 точки, 7 борби и 7 асистенции за успеха на Минесота. Мат Керъл бе най-резултатен за Шарлот с 23 точки.

В другата среща от тази нощ Бостън победи Портланд с 89:81. Тони Алън вкара 22 точки за "келтите", които с успеха си над Портланд прекъснаха серията от шест поредни загуби. Роки Рой вкара 18 точки за Портланд, който губи пети от последните си шест мача.