Голдън Стейт победи със 125:105 гостуващия тим на Юта Джаз и намали резултата на 1-2 в полуфиналната серия на Западната конференция.

Голдън Стейт постигна победата благодарение на отличната стрелба от зоната за три точки, а баскетболистите на отбора вкараха цели 11 тройки през  първото полувреме на двубоя.

Байрън Дейвис вкара 32 точки, направи 9 асистенции и открадна шест топки, а Джейсън Ричардсън вкара 25 точки (5 тройки) за първата победа на тима в полуфинала.

Петима баскетболисти реализираха по повече от 10 точки, а Карлос Бузър вкара 19 точки и спечели 11 борби. Андрей Кириленко добави 15 точки, 5 борби, 5 асистенции и три чадъра, но не успя да помогне на "джазмените" да стигнат до трета победа в серията.

В неделя тимът на Голдън Стейт, който в четвъртфинална битка отстрани един от фаворитите Далас Маверикс ще се опита да изравни резултата преди отново тимовете да се върнат в Юта.