Отборът на Голдън Стейт Уориърс спечели шампионската титла в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) след успех със 103:90 като гост на Бостън Селтикс в шестия двубой от финалната серия. Така Голдън Стейт надделя в плейофа с 4:2 победи и триумфира с отличието за четвърти път в последните осем сезона и за седми път в историята си. Уориърс ликуваха само два сезона след като финишираха с най-лошия си баланс от 15-50, когато и Стеф Къри, и Клей Томпсън бяха контузени.

Финалът бе първи за Бостън от 2010 година насам, а за последно тимът спечели НБА през 2008-а.

Домакините започнаха силно със серия от 14:2 пред своите фенове, но Уориърс наваксаха изоставането си и постигнаха 21 последователни точки, с които поведоха с 37:22 във втората част и до голяма степен решиха мача. На почивката авансът на гостите бе 54:39, а преди последната четвърт - 76:66. Селтикс не успяха да намалят пасива си под 8 точки и направиха 22 грешки в срещата.

Звездата на Голдън Стейт Стеф Къри бе избран за първи път за Най-полезен баскетболист във финалите на НБА. Той реализира 34 точки, 7 борби и 7 асистенции. "Много съм горд с тази група. В началото на сезона никой не вярваше, че можем да стигнем до титлата, освен хората на терена тук. Успехът не може да се смята да даденост, защото никога не знаеш кога отново ще стигнеш на този етап", заяви емоционално Къри след финалния двубой.

Андрю Уигинс отбеляза 18 точки, 6 борби и 5 асистенции, а Джордан Пул добави 15. Клей Томпсън допринесе с 12 точки и 5 борби, а Дреймонд Грийн се отчете с 12 точки, 12 борби и 8 асистенции за победителите от Уориърс.

За Бостън Джейлън Браун вкара 34 точки и овладя 7 борби, а Ал Хорфорд се включи с 19 точки и 14 борби. Джейсън Тейтъм остана с 13 точки, 3 борби и 7 асистенции, акцентира БТА.