Отборът на Голдън Стейт Уориърс разгроми тази нощ като домакин Лос Анджелис Лейкърс със 111:77 и постигна 16-а поредна победа от 16 мача в редовния сезон. Това е най-добрият старт на сезона в историята на НБА. Предишното върхово постижение от 15 победи е било по силите само на два отбора - Вашингтон Кепитълз през сезон 1948/1949 г. и Хюстън през сезон 1993/1994 година.

Още след първата четвърт домакините поведоха с 19 точки разлика и до края нямаха проблем да поддържат предимството си. Отново kай-резултатен за jях беше Стеф Къри, който постигна 24 точки.

Освен това шампионите постигнаха четвъртата най-дълга победна серия в мачове от редовния сезон. Те станаха 20 като се вземат предвид и четирите победи от миналия сезон. Повече имат само Лейкърс - 33 през сезон 1971/1972, Маями - 27 през сезон 2012/2013 и Хюстън - 22 през сезон 2007/2008.

След последния съдийски сигнал баскетболистите от Голдън Стейт започнаха бурно да празнуват успеха си, а на терена се посипаха разноцветни конфети.

От своя страна звездата на Лейкърс Кобе Брайънт повтори личния си антирекорд по резултатност. Петкратният шампион на НБА за втори път в кариерата си реализира само един изстрел от 14 опита.