Шампионът в НБА Голдън Стейт Уориърс спечели четвъртия мач от четвъртфиналната серия в Западната конференция срещу Хюстън Рокетс и поведе с 3:1 победи. В собствената си зала "воините" нанесоха разгром на гостуващия тим със 121:94. Победата обаче остави горчив привкус, защото голямата звезда на отбора Стеф Къри получи контузия в коляното. Той го изкълчи и разтегна кръстни връзки, като не се знае кога ще може пак да играе.

Началото на мача не предвещаваше такъв развой. През първото полувреме срещата беше оспорвана, дори в един момент гостите стигнаха до аванс от 10 точки. Но тогава дойдоха моментите на Джеймс Хардън и Майкъл Бийзли, благодарение на които разликата беше стопена и почивката дойде при равен резултат.

Тогава се контузи Къри и мнозина предричаха победа на Хюстън. Но Голдън Стейт се прояви като истински колектив в третата четвърт и съсипа съперника си. Клей Томпсън и Андре Дръмънд не спираха да бележат тройки в тези 12 минути. Тази част предреши крайния изход на мача и в крайна сметка в четвъртата част той се доиграваше.

Срещата ще се запомни и с това, че "воините" биха рекорда за най-много тройки в един мач от плейофите, като нанизаха цели 21 такива. Клей Томпсън и Андре Дръмънд бяха непогрешими от тази зона и донесоха рекорда.

Сан Антонио стана първият отбор, който си осигури място на четвъртфиналите. В четвъртия мач от серията "шпорите" победиха като гост Мемфис със 116:95 и я спечелиха с 4:0 победи.

Кливлънд победи Детройт със 100:98 и също е на четвъртфинал след 4:0 победи.

В последния мач за деня Бостън победи Атланта 104:95 и изравни резултат на 2:2 победи.