Отборът на Финикс Сънс се класира за финалите на плейофите в Западната конференция, след като победи Денвър Нъгетс със 125:118 като гост и затвори серията между двата тима с 4-0.

В "Бол Арена" в щата Колорадо играчите на Финикс поведоха в резултата в самото начало и не изпуснаха преднината си до самия край, като в края на третата част авансът им достигна 16 точки.

Звездата на домакините и MVP на сезона Никола Йокич бе изгонен от игра в средата на третата четвъртина, след като извърши груб фал срещу Камерън Пейн при опит да му отнеме топката.

В негово отсъствие Нъгетс се опитаха да се върнат в двубоя в заключителната част, но силите им стигнаха само да намалят пасива си до четири точки в средата на частта. Ветеранът в редиците на Финикс Крис Пол бе на изключителна висота, като реализира 14 стрелби от 19 опита за общо 37 точки и 7 асистенции. Девин Букър добави 34 точки и 11 борби, а тимът стреля над 51 процента. Уил Бартън бе най-резултатен за Нъгетс с 25 точки.

Във финала на Запад лидерът в конференция в редовния сезон Финикс ще се изправи срещу втория Бруклин Нетс или третия Милуоки Бъкс.