Слънцата от Финикс записаха труден успех със 125:118 след две продължения над гостите от ЛА Клипърс в мач от полуфиналните плейофи на Западната конференция в НБА.

След тази среща Сънс поведоха с 3-2 победи в серията и могат да решат участието си на финал още при гостуването си в четвъртък.

Шон Мериън се превърна в герой на домакините, като направи дабъл-дабъл с 36 точки и рекордните за участието си в плейофни мачове 20 борби под коша за изтощителни 54 минути на игрището.

Гардът Раджа Бел пък беше другата голяма фигура за "слънцата". Той добави 22 точки в актива на тима си, включително решителна тройка 1,1 секунди преди края на първото продължение.

За Клипърс най-резултатен бе 27-годишното крило Елтън Бранд, който също записа дабъл-дабъл с 33 точки и 15 борби. Приносът му обаче не бе достатъчен за представителите на Лос Анджелис да вземат победата.

Междувременно "горещите" от Маями вече си подсигуриха участието на финала, след като надиграха със 106:105 на собствен терен Ню Джърси Нетс в драматичен мач на Изток. Така те взеха серията с 4-1 победи.

Дуейн Уейд разби всяка илюзия на "мрежите", като открадна топката след подаване на Джейсън Кид в последната секунда. По този начин Уейд елиминира всяка възможност за евентуални решаващи точки на съперниците.

Най-резултатен за Маями бе Антъни Уолкър, който допринесе с 23 точки, 7 борби и 4 асистенции.
Двама играчи на Ню Джърси - Ричард Джеферсън и Винс Картър - записаха равен актив от по 33 точки, 7 борби под коша и 5 асистенции.