Баскетболистите на Финикс се наложиха убедително със 106:86 над гостуващия отбор на Далас и изравниха на 2-2 финалната серия в Западната конференция на НБА.

Ключов момент за тима на Майк Д'Антъни бе завръщането на Раджа Бел след контузия в прасеца. 30-годишният гард, който е от същото градчче Сен Кроа на Британските Вирджински острови, от където е и Тим Дънкан, вкара само 9 точки, но вдъхнови съотборниците си. При отсъствието на Бел Сънс загубиха и двата си мача срещу Маверикс.

Бразилецът Леандро Барбоса завърши с 24 точки за домакините, като вкара 10 от 13-те си стрелби. Неизбежният Стив Наш вкара 21 точки и подаде 7 завършващи паса. Френският център Борис Дио пък отбеляза 20 точки, като разтресе коша на Далас с няколко гръмотевични забивания в четвъртата част, благодарение на които Финикс поведе с 25 точки.

За гостите лидерът Дирк Новицки вкара само 11 точки, което прекъсна серията му от 42 мача, в които записваше поне по 20 точки. Това беше и най-слабото постижение на германеца през целия сезон. Джош Хауърд вкара 16 точки за Маверикс.

Петият двубой от серията е утре в Далас.