Финикс и Денвър се класираха за полуфиналните плейофи в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Финикс елиминира Лос Анджелис Клипърс с 4:1 победи след успех в петия мач със 136:130. Девин Букър вкара 47 точки, 25 от които в третата четвърт и помогна на "слънцата" да наваксат двуцифрен пасив след първото полувреме.

Кевин Дюрант добави 31 точки, а Деандре Айтон се отличи с дабъл-дабъл - 21 точки и 11 борби.

В полуфиналните плейофи Финикс ще срещне шампиона от редовния сезон на Запад Денвър, който отстрани Минесота след победа в петия мач със 112:109 и успех в серията с 4:1.

Никола Йокич бе най-полезен за Нъгетс с трипъл-дабъл - 28 точки, 17 борби и 12 асистенции. Най-резултатен за Денвър бе Джамал Мъри с 35 точки.

На Изток Атланта победи Бостън ссъс 119:117 и намали изоставането си в серията на 2:3.

Трей Йънг вкара 38 точки, включително победна тройка 1.8 секунда преди края за успеха на Хоукс. Йънг реализира последните 14 точки за Атланта в мача, добави и 13 асистенции към актива си.

Джонс Колинс добави 22 точки за победата, а Богдан Богданович - 18. За Бостън най-резултатен зе Джейлън Браун с 35 точки.

Шестият мач от серията е в четвъртък в Атланта.

Краля беше на ниво, а Лейкърс е само на победа от затварянето на серията с Мемфис