Абсолютният ас Коби Брайънт поведе Лос Анджелис Лейкърс към победата над Оклахома Сити Тъндър с 99:96, след която "езерняците" избегнаха изоставане с 0:3 в плейофната си серия.

Брайънт отбеляза 36 точки за успеха, включително 8 от последните 10 на тима си, помагайки на Лейкърс да запише решаваща победа у дома в този плейоф от втори кръг на Запад.

Лейкърс водеше със 7 точки в две минути преди края, за да загубят предишната среща с Оклахома, но този път успя да се завърне след 5 пункта изоставане в последните 180 секунди. Брайънт бе перфектен от фаул линията с 18 от 18 точки.

Кевин Дюрант наниза 31 точки за Оклахома, но пропусна потенциално решаваща тройка, която щеше да изравни резултата в последните секунди. Ръсел Уестбрук и Джеймс Хардън добавиха по 21 точки за Тъндър.

Филаделфия се завърнаха след 15 точки изоставане, за да победи Бостън Селтикс с 92:83 като домакин и да изравни полуфиналния плейоф в Западната Конференция до 2:2.

Андре Игуодала отбеляза пет поредни точки, за да развали равенството 83:83, а Джоуди Мийкс довърши гостите с четири точни изстрела от зоната за наказателен удар. Бостън останаха без точка във финалните 98 секунди.

Игуодала и Евън Търнър останаха с по 16 точки за победителите, които гостуват на Бостън за мач номер пет в понеделник. Лу Уилямс влезе от резервната скамейка, за да отбележи 15 точки и да добави 8 асистенции.

Пол Пиърс бе най-резултатен за Селтикс с 24 точки, но Кевин Гарнет вкара едва 9. Бостън водеха с 46:31 на почивката.