Джими Бътлър поведе своя Маями Хийт към победата като домакин на Чикаго със 102:91 в битката за осмата позиция на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Бътлър завърши с 31 точки, 5 борби и 3 асистенции, а успехът за Маями означава спечелването на осмото място и среща в първия кръг на плейофите срещу лидера Милуоки Бъкс.

Макс Струс допринесе с 31 точки и 6 борби за домакините от Хийт, а само в първите две части реализира 23 точки, включително 6 тройки.

ДеМар ДеРоузън се отчете с 26 точки, 4 борби и 9 асистенции за Чикаго, а Зак ЛаВин завърши със скромните 15 точки и 4 борби.

Резултатът потвърди четвъртото поредно участие в плейофите за Маями Хийт, който ще опита да стигне до трети пореден финал на Изток от 2020 година насам.

Минесота се справи у дома със съпротивата на Оклахома Сити със 120:95 и зае осмото място за плейофите в Западната конференция на НБА. Карл-Антъни Таунс изигра един от най-добрите си мачове за сезона и помогна за победата с 28 точки, 11 борби и 3 асистенции, с което Минесота си осигури сблъсък с Денвър на Никола Йокич в първия кръг на плейофите.

Таунс игра само в 29 мача през редовния сезон заради контузия на прасеца, която лекуваше четири месеца.

Гостите изоставаха през целия мач, а в третата част Шай Гилджъс-Алекзандър бе ударен с лакът от Руди Гобер, но успя да се върне в игра. Гилджъс-Алекзандър завърши с 22 точки, 7 борби и 3 асистенции за Оклахома Сити.