Джейсън Тейтъм отбеляза 33 точки, Денис Шрьодер дабави 29, а Бостън победиха Оклахома със 111:105. Ал Хорфорд добави 10 точки, 11 борби и 7 асистенции за Селтикс, който записа 7 успех в 10 мача.

Лу Дорт бе най-резултатен с 16 точки за Оклахома, а Джош Гиди записа 15 точки и 8 борби.

Кентавиъс Колдуел-Поуп и Спенсър Динуиди отбелязаха по 16 точки и бяха с основна заслуга за драматичната победа на Вашингтон със 103:100 над Маями. Брадли Бийл наниза 21 точки, за да помогне на Уизърдс да си върнат на "горещите" за поражението в четвъртък.

Шампионите задълбочиха кризата в редиците на Лейкърс

Янис беше над всички за важна победа на Милуоки Бъкс

Вашингтон изоставаха с 16 точки през третата четвърт и с 10 при 4:42 минути до края на срещата, но Колдуел-Поуп и Динуиди се развихриха и обърнаха резултата.

Янис Антетокумпо отбеляза 32 точки и 20 борби, а Милуоки се наложи над Орландо със 117:108. Боби Портис записа рекордните през сезона 24 точки заедно с 15 борби, за да помогне на Бъкс да спечелят третата си поредна победа.

Клинт Капела наниза 20 точки и записа 15 борби, Трей Йънг отбеляза 19 точки, а Атланта победи Шарлът със 115:105. Кам Редиш и Кевин Хуертер добавиха по 17 точки, а Данило Галинари завърши с 16, а Хоукс ликуваха в четвърти пореден мач.

Майлс Бриджис отбеляза 35 точки за Шарлът, а Ламело Бол се отчете с 15 точки, 12 асистенции и 10 борби.

Домантас Сабонис отбеляза 20 точки и 10 борби, а Индиана записа убедителен успех със 111:94 над Ню Орлиънс.

Чикаго Булс спря устрема на Ел Ей Клипърс

Най-резултатен за биковете бе Демар ДеРоузан

Донован Мичъл отбеляза 26 точки, Руди Гобърт добави 21 точки и 14 борби, а Юта победи Сакраменто със 123:105. Ричон Холмс завърши с 22 точки и 7 борби за Сакраменто. "Кралете" загубиха седем от последните си осем мача.