Хюстън Рокетс победи като домакин Голдън Стейт Уориърс със 128:115 точки (45:22, 24:37, 30:25, 29:31) в мач №4 от финалната серия в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на Съединените щати и Канада.

Изключителен мач направи Джеймс Хардън, който вкара рекордните си в плейофите 45 точки. Така той предотврати отпадането на отбора си и намали изоставането в серията на 1:3 победи. "Ракетите" останаха в играта, и ще могат да се борят за чудото, макар че досега нито един отбор от НБА не е наваксвал изоставане от 0:3.

Хюстън наниза 45 точки само в първата четвърт, когато дръпна сериозно, и не позволи да се стигне до обрат. Във втората част домакините водеха с 22 точки. В този момент контузия получи най-полезният играч за сезона Стеф Къри и пропусна следващите 12 минути. Това се отрази на играна на Голдън Стейт и те не можаха да наваксат изоставането.

Джеймс Хардън направи и 9 успешни борби под коша. Силен игра и Дуайт Хауърд, който завърши с „дабъл-дабъл“ (14 точки и 12 борби). За тима на Голдън Стейт Клей Томпсън бе най-резултатен с 24 точки, Къри завърши с 23, а Дреймънд Грийн добави 21 точки и направи 15 успешни борби под коша на съперника.

Голдън Стейт си остава само на победа от финала, а е домакин на Мач №5.