Джеймс Хардън се завърна в тима на Хюстън с 35 точки и 6 асистенции за успеха на Рокетс срещу един от основните конкуренти на запад Денвър Нъгетс със 130:104.

Звездата на тима пропусна първи мач от сезона в неделя поради лека травма, а неговият тим загуби от Ню Орлиънс. В последния мач за 2019 г. обаче Хюстън бе в пълен състав.

Денвър изигра силна трета част и намали разликата до три точки. В началото на четвъртата обаче домакините от Хюстън се развихриха и направиха серия от 19:3, което до голяма степен сложи крайна интригата. Три минути и половина преди края Хардън вкара бързи пет точки, като направи резултата 118:96. Тогава той и повечето титуляри бяха сменени и получиха почивка до края на двубоя.

Ръсел Уестбрук, който също пропусна мача в неделя, се завърна с 28 точки. Той записа 20 или повече точки в 11-и пореден мач.