Отборите на Кливлънд Кевълиърс и Детройт Пистънс сътвориха истинска драма в „Palace of Auburn Hills” в петия мач от финалния плейоф в Източната конференция на НБА.

Крайният победител бе решен едва след две продължения, а срещата завърши при резултат 109:107 в полза на гостите от Кливлънд, с което те поведоха с 3-2 победи и са много близо до финал, като само победа ги дели от спора за титлата. Още по-големи надежди „кавалерите” могат да хранят, тъй като следващият мач №6 в неделя сутрин ще се играе на тяхна територия. „Буталата” пък трябва да търсят задължителен успех в него, за да могат да разчитат на евентуална седма среща отново в Мичиган.

След изтичането на редовното време резултатът бе равен – 91:91, а Детройт пропиля преднина от 7 точки при оставащи 3:15 минути до края на последната четвъртина.

След първото продължение светлинното табло отразяваше кръглото 100:100, а без притеснение може да се каже, че Леброн Джеймс е главния „виновник” за третата поредна загуба на „буталата” в серията.

Джеймс наниза рекордните в кариерата си за плейофен мач 48 точки, включително и 29-те от последните 30 за Кевълиърс, като при нова победа отборът му ще се класира за финал за първи път в историята си.

Отново Джеймс отбеляза 2.2 секунди преди заключителната сирена, а Чаунси Билъпс изпусна от наказателната линия и подари успеха на гостите.

В спора за шампионските пръстени победителят от тази двойка се изправя срещу Сан Антонио Спърс, който елиминира Юта и ще може да почива седмица повече преди да приеме първия мач от финала.