Отборът на Денвър се наложи драматично над гостуващия Голдън Стейт с 97:95 в първия мач от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Андре Милър вкара победния кош 1,3 секунди преди края и донесе успеха на домакините. Милър реализира 18 от 28-е си точки в четвъртата част на срещата. Уилсън Чандлър се отличи с 11 точки и 13 борби за успеха. За гостите Клей Томпсън наниза 22 точки, а Стивън Къри добави 19 точки, но това не помогна на отбора да запише първа победа в плейофите от 2007 година насам.

Ню Йорк също стартира с успех в плейофите на Изток след 85:78 над гостуващия Бостън. Кармело Антъни беше лидер на домакините с 36 точки, а резервата Джей Ар Смит добави 15 точки за успеха. Бостън имаше аванс от 70:63 малко преди края на третата четвърт, но след серия от 13:2 Ню Йорк стигна до обрат за 76:72 в средата на последната част и това се оказа решаващо. Джеф Грийн завърши с 26 точки и 7 борби за гостите, а Пол Пиърс се отличи с 21 точки и 7 асистетнции, но това не беше достатъчно.