Джамал Мъри вкара 20 от 34-те си точки през второто полувреме и записа девет асистенции за победа на Денвър Нъгетс със 125:107 срещу Финикс Сънс в първи мач от полуфиналите на Западната конференция от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Никола Йокич пък записа дабъл-дабъл за Денвър с 24 точки и 19 борби. Аарън Гордън бе трети най-резултатен за отбора с 23 точки преди следващото домакинство на Нъгетс в понеделник вечер.

Кевин Дюрант завърши с 29 точки, 14 борби и седем търновъра за Сънс, а Девин Буукър добави 27 точки и осем асистенции. Финикс изоставаше с 15 в последната четвъртина и съкрати пасива си на 10, но поредни кошове на Гордън и Мъри възстановиха огромния аванс на домакините само 8:21 минути преди края.

Звезда от НБА подписа доживотен договор със спонсор

Кевин Дюрант се присъедини към Майкъл Джордан и Леброн Джеймс

В другата полуфинална серия в Западната конференция ЛА Лейкърс ще се изправи срещу победителя от двубоя между Сакраменто Кингс и Голдън Стейт Уориърс. Регионалните съперници са равни преди седмия мач тази вечер.