Кениън Мартин вкара успешно добавка 29 секунди преди края, а Шоунси Бълипс реализира три от последните четири наказателни удара, като тези два момента се оказаха решаващи за успеха на Денвър във втората среща от финалите на Запад. Денвър спечели със 106:103 като гост в Лос Анджелис и изравни резултата в двубоите.

Победата на гостите сложи край на доминацията на Лейкърс в последните 24 години на собствен терен. За Нъгетс пък това е първа победа над Лейкърс в плейофите, като от 1985-а година насам балансът е 11-0 победи в полза на Езерняците.

Бълипс вкара общо 27 точки и спечели 16 борби в полза на Денвър, а Кармело Антъни беше най-резултатен с 34 точки и 14 борби. Литовецът Линас Клейза добави 16 точки. Звездата на Лос Анджелис Кобе Брайънт вкара 32 точки, Тревор Ариса добави 20, което е най-доброто му постижение в плейофите.

Пау Гасол завърши със 17 точки и 17 рибаунда за Лейкърс. В решителната четвърта част двата отбора сменяха водачеството си три пъти, а 13.7 секунди преди края Бълипс вкара първите си два наказателни удара и изведе своите напред с 4 точки- 105:101.

След него Пау Гасол отвърна със същото, а Бълипс реализира още един наказателен удар от два опита 4.3 секунди преди края. При последвалото разиграване гардът на Лейкърс Дерек Фишер стреля от зоната за трите точки, но неуспешно и гостите се поздравиха с първата си победа във финалната серия.