Далас Маверикс победи като домакин Сан Антонио Спърс с 88-67 и по този начин поведе с 2-1 успеха в серията от I кръг на плейофите на Западната конференция. Пред повече от 20 000 зрители в "American Airways Center" момчетата на Рик Карлайл изиграха великолепен мач, в който още на полувремето ограничиха "Шпорите" до 30 реализирани точки, а 7 минути преди края на третата чст водеха с 62-36. Освен всичко друго старши-треньорът на Спърс Грег Попович възприе срещата като загубена кауза още след първите три части, оставяйки лидерите на тима Тони Паркър и Тим Дънкан на пейката.

"Този мач бе нещо невероятно. Всеки помагаше на другия и така изковахме успеха", възхищаваше се на поведението на Маверикс в срещата лидерът на тима Дирк Новицки.

Германският национал завърши с 20 точки, Джош Хауърд добави 17, Хосе Хуан Бареа се отличи с 13 точки и 7 асистенции, а Джейсън Кид направи 6 асистенции и 8 борби за победата на домакините.

Тони Паркър реализира 12 точки, докато Фабрисио Оберто приключи срещата с 10 при поражението на Сан Антонио.

"Не знам как можехме да се завърнем в мача след такъв старт", призна след двубоя наставникът на гостите Грег Попович.

Четвъртата среща между двата тима е в събота, 25 април от 23,00 часа българско време отново в Далас.