Отборът на Далас Маверикс вече е само на победа от отстраняване на ЛА Лейкърс в полуфиналната серия на Западната конференция. Дирк Новицки и компания се наложиха пред своя публика с 98:92 и поведоха с 3-0 в серията.

Новицки за пореден път поведе Далас, като завърши с 32 точки и 9 борби. Джейсън Тери добави 23 точки. Невероятно включване в четвъртата четвърт направи и Педжа Стоякович, който вкара 11 от своите 15 точки именно в заключителния период.

4:33 минути гостите водеха с 87:81, но тогава Стоякович вкара безценна тройка и върна отбора си в мача. Последва серия от седем поредни точки и Далас поведе, а след успя да запази аванса и да се поздрави с успеха.

Андрю Байнъм бе най-резултатен за Лейкърс с 21 точки и 10 борби. Ламар Одъм добави 18, а Коби Брайънт финишира със скромните за него 17.

Четвъртият мач е отново в Далас и при победа домакините ще затворят серията.