Далас Маверикс спечели повече от драматично с 86:83 точки срещу Маями Хийт като домакин тази нощ. По този начин Дирк Новицки и компания успяха да изравнят общия резултат в плейофа за титлата на 2:2 победи и вече имат реален шанс за триумф.

Срещата започна по-добре за Маверикс, които рано дръпнаха с 6 точки след три поредни коша на звездата си Новицки. До края на първата част обаче играта бе повече от равностойна и двата тима се оттеглиха при 21:21.

В началото на втората част огледално се повтори първата. Този път "горещите" започнаха по-силно и дръпнаха със 7 точки аванс пред съперниците си. На почивката обаче двата тима бяха разделяни отново само от 2 точки, този път в полза на Хийт.

Играта продължи да бъде повече от активна и в крайна сметка всичко се реши в последните секунди. Дуей Уейд се провали на два пъти - първо от фауллинията, а после и при опит за атака. Вместо това, Новицки реализира 14 секунди преди края и с това донесе успеха на тима си - 86:83.

Най-резултатният баскетболист на игрището бе гардът на гостите Дуейн Уейд с 32 точки. Крис Бош отбеляза 24 точки, но третата суперзвезва в тима Мяами Леброн Джеймс, бе неефективен в атака, като завърши с 8 точки, към които добави 9 борби и 7 асистенции.

С 21 точки и 11 борби завърши Новицки за Далас. Гардът Джейсън Тери вкара 17 точки от пейката, Шон Мериън се отчете с 16 точки, а центърът Тайсън Чандлър бе с много голям принос за победата със своя дабъл-дабъл - 13 точки и 16 борби, 9 от които в нападение.