Отборът на Чикаго победи със 109:90 гостуващия Маями и намали резултата в плейофната серия на НБА на 1-2.

Бен Гордън наниза 24 точки за успеха на шесткратните шампиони. Белият гард Кърк Хинрих добави 22 точки за успеха на Булс.

Центърът на Хийт Шакил О'Нийл записа един от най-слабите си мачове в плейофи на Асоциацията. Шак завърши с 8 точки и едва 4 борби под кошовете. Могъщият О'Нийл пропусна и шестте си стрелби от линията за наказателни удари. Той имаше само две точки след третата четвърт на мача и вкара 6 в последната част, когато Чикаго имаше вече сериозен аванс.
Дуейн Уейд бе най-резултатен за отбора на Пат Райли с 26 точки.

Индиана се наложи със 107:95 над гостите от Ню Джърси и поведе в серията с 2-1. Над всички в мача бе Джърмейн О'Нийл, който записа фантастичните 37 точки, 15 борби и 4 "чадъра" за успеха на Пейсърс. За Нетс с по 25 точки завършиха Винс Картър и Ричард Джеферсън.

В третата среща от петък Денвър победи Лос Анжелис Клипърс в Колорадо с 94:87 и намали резултата в серията на 1-2.
Кармело Антъни бе най-резултатен за Нъгетс. 21-годишното крило отбеляза 24 точки. За тима от Калифорния гардът Кори Мъгет вкара 23 точки за само 21 минути игра.