Отборът на Денвър Нъгетс разби със 109:93 домакините си от Портланд Треълблейзърс в последната среща от тази нощ в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Може би най-силния си мач, откакто премина при „буците” направи бившият гард  на Филаделфия Алън Айверсън, който наниза 32 точки, направи 9 асистенции и се пребори за 3 отскочили топки.

След силно начало за гостите от Денвър, Портланд взе нещата в свои ръце през втората част, но феноменална трета четвъртина предреши крайния победител.

За Денвър на висота бе Серхио Родригес, отбелязал 23 точки, подпомаган и от Хуан Диксън, който добави 15 точки при 24-тия неуспех на тима си. Денвър пък записа 18-и успех в лигата, като има и едно поражение по-малко.

В другата среща от тази нощ Далас Маверикс се наложи над Торонто Раптърс с 97:96 (22:32; 26:27; 23:18; 26:19).