Кевин Дюрант вкара 23 точки за впечатляващата победа на Бруклин Нетс над шампиона в Националната баскетболна асоциация (НБА) Голдън Стейт със 143:113, но само 2 от тях бяха през първото полувреме, което ще се запомни с рекорд. До почивката неговият тим беше отбелязал 91 точки, което е третото най-добро постижение за полувреме в историята на Лигата.

Шампионите от Голдън Стейт пък търпят второ поредно поражение в рамките на два дни в Ню Йорк, затвърждавайки лошото състояние, в което се намират - 4-и в Тихоокеанската дивизия с баланс от 15 победи и 18 поражения. Но за това си има и логично обяснение, тъй като големите им звезди Стеф Къри, Клей Томпсън и Андрю Уигинс отсъстват от игра заради контузии.

От другата страна Нетс отбеляза и клубен рекорд с деветима играчи, които завършиха с двуцифрен точков актив, въпреки напускането на Кайри Ървинг заради разтежение на десния прасец. Бруклин регистрира седма поредна победа и с 20/12 е на 2-о място след Бостън в Атлантическата дивизия.

Джеймс Уайзмън постави личен рекорд с 30 точки и 12 успешни стрелби от 14 опита, опитвайки се да поддържа нивото на играта на Уориърс.

Кливланд Кавалиърс победи със 114:106 лидерите в Източната конференция Милуоки Бъкс, като Донован Мичъл се разписа с 36 точки. Така въпреки 45-те точки на Янис Адетокумбо за гостите, което е неговото най-добро постижение за сезона, Кавалиърс се пребори за успеха.

Дарайъс Гарланд с 23 точки и Джарет Алан с 19 за Кавалиърс също подпомогнаха, както и за подобряване на домакинския баланс от 16-2 от началото на сезона. Иначе днес Кавс дръпнаха с 24 точки в началото на третата част, но Бъкс стопиха на 5 2:21 преди края на срещата. Но Мичъл беше перфектен от наказателната линия с 9 от 9 изстрела в последната четвърта част и не позволи да се стигне до обрат.

Адетокумбо вкара 24 пункта през второто полувреме, както и добави 14 борби. Брук Лопес се отличи с 14 точки за Бъкс.