Коби Брайънт отбеляза рекордните си за сезона 44 точки при успеха на ЛА Лейкърс над Голдън Стейт със 124:118. Той вкара всичките си 16 фаула и добави 11 асистенции за успеха на тима, който играеше 4-и мач за 5 дни.

Това бе 7-ият път от началото на сезона, в който Брайънт достигна до границата от 40 точки и общо за 103-и в кариерата си. Той вкара 27 точки във второто полувреме, като 17 от тях бяха в последната четвърт.

Езерняците загубиха два пъти с по 15 точки напоследък, но продължават да бъдат с най-добър баланс в Лигата - 25-6. Пау Гасол добави 27 точки и овладя 12 борби изигравайки също много добър мач.

Двубоят обаче не бе лесен, защото във втората четвърт Уориърс неочаквано дръпна с 15 точки. Лейкърс обаче, стопи пасива си бързо и в третата част излезе напред в резултата. Гостите не се предадоха и малко повече от 5 минути преди края изравниха - 104:104, но до края не успяха да спрат Коби.

„Мисля, че след усилията, които положи, можем спокойно да запишем тази победа на негово име" коментира треньорът Фил Джаксън. Брайнът продължава да играе със счупен пръст на ръката, с която стреля и затова постижението му е наистина забележително.

Кори Магети завърши с 25, а Монта Елис вкара 22 точки за Голдън Стейт, който в предишните дни постигна хубави победи над Финикс и Бостън и успя да измъчи шампионите. Въпреки това тимът е предпоследен на Запад с баланс 9-22.

Останалите резултати:

Атланта - Кливланд 84:95
Вашингтон - Оклахома Сити 98:110
Детройт - Ню Йорк 87:104 (8-а поредна загуба за Пистънс)
Чикаго - Индиана 104:95
Сан Антонио - Минесота 117:99
Хюстън - Ню Орлийнс 108:100 (Крис Пол направи трипъл-дабъл - 16-11-10, а Дейвид Уест завърши с 44 точки, но Хорнетс загуби).