Бостън спечели с 96:86 като гост на Ню Йорк в среща от Националната баскетболна асоциация. Пол Пиърс вкара 21 точки за Селтикс, включително и девет поредни точки в четвъртия период. Неговият съотборник Кевин Гарнет беше най-резултатен и завърши с 24 точки и 11 борби, за да помогне на "зелено-белите" да стопят разлика от девет точки в последната четвърт.

Ню Йорк водеше с 14 точки на почивката, но това не се оказа достатъчно, за да бъде постигната нова победа в решителните двубои преди началото на плейофите. Кармело Антъни реализира 22 точки за Никс, но нито той, нито Амар Студамайър се отличиха с добра стрелба в последната част на двубоя. След трансферите на Антъни и Студамайър отборът на Ню Йорк има 7 победи и 9 поражения и се намира на трето място в Атлантическата дивизия. Бостън, заедно с Чикаго, дели лидерската позиция в Източната конференция.Мачове от Националната баскетболна асоциация (НБА):

Кливланд - Орландо - 86:97
Ню Джърси - Индиана - 98:102
Ню Йорк - Бостън - 86:96
Чикаго - Сакраменто - 132:92
Мемфис - Юта - 103:85
Сан Антонио - Голдън Стейт - 111:96
Денвър - Торонто - 123:90