Денвър Нъгетс претърпя най-унизителната си загуба от началото на сезона след разгром от лидера в северозападната дивизия Ню Джърси със 70:114.

Гардът Девин Харис бе най-резултатен с 28 точки за третата поредна победа на Джърси.

Брук Лопес добави 15 точки и 9 борби, а Райън Андерсън записа 13 точки и 12 борби за успеха на Ню Джърси.

За Денвър най-резултатен бе Кармело Антъни с 15 точки. Ню Джърси водеше само с пет точки след първия период, но на полувремето преднината на тима вече бе 20 точки, а в третия период на моменти достигаше до 37.

В най-оспорвания мач от тази нощ Далас победи Чикаго със 115:114 след продължение.

Звездата на Далас Дирк Новицки вкара 44 точки, 14 от които в продължение и бе с най-голям принос за успеха.

Победата е пета за Маверикс в последните шест мача.

Новицки бележи повече от 40 точки за 11 път в кариерата си.

Цялата тежест падна в мача падна върху него, след като другият водещ реализатор на тима Джейсън Тери напусна игрището през първото полувреме със счупена ръка.

Китайската суперзвезда Яо Мин вкара 30 точки за победата на Хюстън над Минесота със 107:90.

Ал Джеферсън записа 36 точки и рекордните в кариерата си 22 борби, но усилията му не бяха достатъчни за Минесота. Хюстън побеждава Минесота за шести пореден път.