Хюстън допусна трета загуба в последните си четири мача, въпреки завръщането след контузия на Трейси Макгрейди. "Ракетите" загубиха от Индиана 76:81 в среща от НБА тази нощ.

Макгрейди, който пропусна последните седем мача заради контузия, бе най-резултатен за Хюстън с 19 точки, но това не бе достатъчно. Tимът му трудно организираше играта си без китайския център Яо Мин, който лекува контузия и ще бъде извън игрището шест седмици.

Индиана игра много силно в защита, което се оказа решаващо за победата, въпреки отсъствието на най-резултатният играч на отбора Джърмейн О'Нийл. Така успя да се отличи Ал Харингтън с 23 точки и 14 борби.

Алън Айвърсън отпразнува първата си победа за новия си отбор Денвър, който се наложи над Бостън със 116:105. Бившата звезда на Филаделфия направи "дабъл-дабъл", записвайки 28 точки и 13 асистенции.

Вашингтон победи Мемфис със 116:101 в друга среща от тази нощ. Джилбърт Аринъс отбеляза 31 точки за 11-а победа на Вашингтон в последните 14 мача, а Антоун Джеймисън добави 26 токи и 9 борби. "Магьосниците" вкараха рекордните за сезона 45 точки през първата част, а на полувремето вече имаха в актива си 77 точки.

За Мемфис най-резултатен бе Александър Джонсън с 23 точки и 10 борби. За "гризлитата" игра и испанецът Пау Гасол, който счупи крак на световното първенство по баскетбол през лятото и дълго време се възстановяваше. Гасол бе на игрището 23 минути и завърши с 13 точки.

Майкъл Ред вкара 36 точки, а Милуоки навакса 13 точки пасив и постигна пета поредна победа, надделявайки над домакините от Сан Антонио със 114:107.  Милуоки побеждава в Сан Антонио за първи път от 5 години.  Мо Уилямс добави 23 точки за Милуоки, а Тим Дънкан бе най-резултатен за домакините с 25 точки.